Co to jest pożyczka na czek giro?

//Co to jest pożyczka na czek giro?

Co to jest pożyczka na czek giro?

Co to jest czek giro?

Czek giro jest bardzo prostym sposób na szybką wypłatę pieniędzy z pożyczki dla osób bez konta bankowego. W celu wypłacenia gotówki należy się udać do dowolnej  placówki Poczty Polskiej i lub do  Banku Pocztowego. Czek giro jest starym i dobrze sprawdzonym sposobem wypłaty pieniędzy. Czeki były bardzo popularną metodą wypłaty gotówki na długo przed pojawieniem się kont elektronicznych. W dzisiejszych czasach bankowość internetowa  oraz nowoczesne formy płatności takie jak: karty płatnicze lub aplikacji typu BLIK praktycznie całkowicie wyparły czeki z obrotu, to czeki giro nadal są chętnie używane przez firmy pożyczkowe.

Kto korzysta z czeku giro?

Biorąc chwilówki czy inne pożyczki ratalne za pośrednictwem Internetu, najczęściej weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy odbywa się dzięki przelaniu pieniędzy z  konta bankowego klienta na rachunek bankowy podany przez firmę pożyczkową. Później, już po zawarciu umowy,  pieniądze z pożyczki  zostają przesyłane na konto pożyczkobiorcy.

Konieczność dokonania przelewu weryfikacyjnego dla klientów nie posiadających własnego rachunku bankowego może być przeszkodą nie do pokonania. Najczęściej dotyczy to osób starszych, które  nie posiadają własnego konta, ale również osób, które mają tylko konto wspólne np. z małżonkiem. W wyżej wymienionych przypadkach brak indywidualnego rachunku w banku może uniemożliwić dostanie pożyczki zwłaszcza w firmach działających przez Internet.

Czeki giro, umożliwiające realizację wypłaty w placówkach pocztowych zmieniły tą sytuację. Dzięki nim wiele firm oferujących  pożyczki umożliwia wypłacanie pieniędzy  klientom, którzy nie mają własnego konta, lub z różnych przyczyn  nie chcą go podawać. Taka forma wypłacania gotówki ma także jedną dodatkową zaletę, a mianowicie umożliwia szybkie otrzymanie gotówki do ręki, jeśli jakiemuś klientowi zależy na czasie może zdecydować się właśnie na tą metodę wypłacania pożyczki. Pieniądze za pomocą czeku giro można wypłacić zaraz po jego otrzymaniu, jedynym ograniczeniem są  tylko godziny pracy poczty. By móc zrealizować czek giro potrzebny jest  nasz dowód osobisty oraz  oczywiście sam czek, czyli dokument, który otrzymujemy po podpisaniu umowy pożyczki.

Pieniądze można pobrać w każdej placówce Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego. Jeśli  ktoś jednak nie jest przekonany do czeku z różnych powodów , a jednocześnie nie może skorzystać z tradycyjnego przelewu na konto, to może wybrać jeszcze jedną opcję jaką jest pożyczka z dowozem do domu klienta. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, iż firmy które obsługują klientów z dowozem gotówki do domu, mają jednocześnie często wyższą przyznawalność pożyczek.

Nie poniesiesz żadnych ukrytych opłat.

Przy wyborze przelew bankowego, jako metody wypłaty pożyczki, klient jest zobowiązany do wcześniejszego potwierdzenia numeru rachunku bankowego, na który później zostaną przekazane pieniądze, jest to realizowane za pomocą przelewu za symboliczne 1 zł z nasze konto w ramach opłaty weryfikacyjnej.  Wypłata środków za pośrednictwem przelewu giro, nie wymaga spełnienia żadnych dodatkowych warunków . Wybierając czek, koszty są jasno opisane w każdej firmie pożyczkowej i najczęściej jest to opcja niedroga, jej koszt waha się w granicach kilkunastu złotych.

Czy wypłata na poczcie pomoże osobom z komornikiem?

Niektóre  osób zastanawiają się czy ten sposób wypłaty pożyczki jest dobry dla osób zadłużonych, czy uzyskanie gotówki przekazem pocztowym, może pomóc w  ominięcie komornika?  Oczywiste jest przecież, że standardowa pożyczka nie jest dobrym rozwiązaniem, z powodu zajęcia konta bankowego. Czy  przelew pocztowy pozwoli na uzyskanie gotówki, o której nie dowie się komornik? Niestety nie. W sytuacji, gdy  doszło do zajęcia komorniczego konta bankowego, bardzo mało firm chce udzielić pożyczki. Nie ma wśród nich żadnego pożyczkodawcy, który oferuje wypłatę w formie czeku.

Jak zrealizować czek giro?

Przyznane pieniądze na czek giro może zostać zrealizowana w wielu firmach, głównie w placówkach Poczty Polskiej i Banku Pocztowym, które zlokalizowane są na terenie całego kraju. Dodatkowo wiele firm oferujących przekazy pieniężne oraz przelewy krajowe i międzynarodowe także w swojej ofercie ma obsługę czeków giro. Ponadto czek giro honorowany jest również przez sklepy spożywcze, markety budowlane oraz niektóre sklepy z elektroniką ,oprócz tego czek giro można wypłacić w wielu firmach pozabankowych.

Podsumowanie

Jak się okazuje stosowanie czeku giro jest bardzo pomocne w przypadku, gdy dana osoba nie posiada własnego rachunku bankowego. Te forma wypłaty pieniędzy mimo tego, że została wymyślona  już bardzo dawno temu, nadal jest niezwykle wygodna oraz  doceniana przez klientów, którym zależy na czasie. Pieniądze przekazane przez instytucje finansowe,  np. firmę pozabankową otrzymujemy natychmiast po udaniu się do właściwej placówki realizującej czek giro.

Decydują się na czek nie tylko osoby nie posiadające konta bankowe, ale również osoby, które nie chcą by pożyczka była widoczna na ich rachunku bankowym.

Nie musimy czekać na zaksięgowanie wpłaty pieniędzy przez nasz bank, jest to wygodniejsze i szybsze.  Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że aby otrzymać pieniądze przyznane na czeku giro musimy udać się na pocztę lub pójść do firmy wypłacającej czeki giro. W przypadku tradycyjnego przelewu możemy wszystko przeprowadzić przed swoim komputerem, nie wychodząc z domu.

2021-04-21T12:40:02+00:00 15 października, 2018|Blog finansowy|0 Komentarzy

Zostaw komentarz