Dalsze pożyczanie kiedy masz już kredyt – czy to rozsądne?

Strona główna » Blog finansowy » Dalsze pożyczanie kiedy masz już kredyt – czy to rozsądne?

Dalsze pożyczanie kiedy masz już kredyt – czy to rozsądne?

Pożyczki dla zadłużonych to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dedykowane osobom z problemami finansowymi. Na rynku istnieje co najmniej kilka firm, które udzielają takich pożyczek osobom zadłużonym w sposób szybki i komfortowy. Czym zatem są pożyczki dla zadłużonych? Czym różnią się od tych standardowych? Czy warto je brać? W dalszej części tekstu przedstawiamy odpowiedzi na te pytania oraz publikujemy kilka dobrych porad.


Czym są pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych to standardowe pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe. Ich nazwa wzięła się z niższych wymagań dotyczących zdolności kredytowej, jakie należy spełnić, aby móc otrzymać pieniądze. Pożyczki takie udzielane są na podstawie prawa cywilnego, a nie bankowego. Daje to pożyczkodawcom możliwość pożyczania pieniędzy ludziom, którzy figurują w bazach typu BIK czy BIG w przeciwieństwie do banków. Prywatny inwestor w tym wypadku sam decyduje czy chce udzielić wsparcia takiej sobie, co nie jest możliwe w przypadku banków.

Przy wnioskowaniu o taką pożyczkę należy określić wszystkie zobowiązania finansowe, jakie obecnie się posiada oraz zadłużenia — najczęściej z nazwami i terminami. Po sprawdzeniu w bazach pożyczkodawca wydaje zgodę, która bardzo często jest udzielana osobom figurującym jako dłużnicy. Pożyczki takie udzielane są po prostu przez firmy pożyczkowe, które mają niższy próg zdolności kredytowej. Wszystko odbywa się całkowicie przez internet, a sumy rozpoczynają się od kilkuset złotych.


Dlaczego pożyczkodawcy udzielają takich pożyczek?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego firmy pożyczkowe udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Pierwszą odpowiedzią na to pytanie jest różnica między bankami, które zgodnie z prawem bankowym mają dużo wyższe wymagania. Prywatne firmy w tym względzie mają znacznie większą dowolność, gdyż działają na podstawie przepisów cywilnych. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek, ponieważ jest to dla nich opłacalne. Osoby takie w większości spłacają swoje zobowiązania, o czym świadczy wiele ofert i zainteresowani firm tym segmentem.


Czy warto brać takie pożyczki?

Odpowiedź na to pytanie, jest jak najbardziej twierdząca, o ile firma pożyczkowa spełni kilka warunków. Pierwszy z nich to wysokość oprocentowania. Niektóre firmy większe ryzyko wetują sobie większym oprocentowaniem. Może ono dochodzić nawet do kilkuset procent, więc nie powinniśmy korzystać z takich ofert. W większości przypadków oprocentowanie jest takie samo jak dla osób bez zadłużenia, z czego należy korzystać.

Firma udzielająca takich pożyczek musi też być legalna i działać zgodnie z prawem. Możemy sprawdzić to, weryfikując NIP lub Regon firmy, czytając opinie na formach o danej marce czy sprawdzając jej obecność np. w reklamach telewizyjnych. Jeśli firma nie ma nic do ukrycia i reklamuje się np. w radiu czy tv jest to dobry znak.

Pożyczki dla zadłużonych są dobrym pomysłem, gdyż pomimo problemów finansowych możemy uzyskać nowe środki np. aby utrzymać płynność finansową lub sfinansować bieżące wydatki. O ile nie poniesiemy z tego tytułu strat w postaci większego oprocentowania, warto korzystać z takiej możliwości.

2018-11-15T08:24:18+00:00 15 listopada, 2018|Blog finansowy|0 Komentarzy

Zostaw komentarz