Kilka słów o pożyczkach na raty

Strona główna » Blog finansowy » Kilka słów o pożyczkach na raty

Kilka słów o pożyczkach na raty

Czasem zdarzają się sytuacje, gdy pilnie poszukujemy zastrzyku gotówki. Może to być związane z niespodziewanymi wydatkami o różnej naturze. Również zaplanowane zakupy czasem wymagają dodatkowych środków. Zaliczyć można do nich np. wakacje, kupno mieszkania, kupno samochodu. W innych wypadkach mamy możliwość dokonania atrakcyjnej inwestycji o dużej stopie zwrotu i potrzebujemy pieniędzy “na teraz”. Niezależnie od motywacji, skorzystać możemy z pożyczki na raty.

System ratalny spłaty pożyczki

Zanim wybierzemy konkretną opcję, warto sprawdzić tzw. koszt pożyczki. Ów koszt wyraża różnicą między pieniędzmi zwróconymi bankowi (lub innej instytucji finansowej, w której jesteśmy zadłużeni), a pożyczoną kwotą. Na rynku znaleźć można wiele opcji pożyczkowych, które kuszą niską ratą oraz innymi korzystnymi warunkami. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niższa rata wydłuża okres spłaty i najczęściej wiąże się z wyższym oprocentowaniem. Porównując oferty dotyczące pożyczki na raty dobrze jest wziąć to pod uwagę.

Gdzie możesz pożyczyć pieniądze? Rodzaje instytucji

Do wyboru mamy banki oraz inne instytucje finansowe. Te pierwsze podmioty wymagać będą od nas konkretnych zaświadczeń oraz spełnienie określonych formalności. Wszystko po to, aby sprawdzić naszą zdolność kredytową i ocenić, jakie są szanse, że w czasie spłacimy zadłużenie. W przypadku instytucji pozabankowych ta biurokracja jest dużo bardziej ograniczona. Instytucje takie udzielają pożyczki na raty nawet tym podmiotom, które nie mają zdolności kredytowej.

Zawsze weryfikuj podmiot, od którego pożyczasz

Niezależnie od kogo i jaką sumę pożyczasz, dokładnie sprawdzaj warunki umowy. Zarówno banki jak i instytucje pozabankowe z oczywistych względów w swoich ofertach uwypuklają zalety konkretnych opcji. Po dokładniejszym zapoznaniu się z regulaminem i warunkami dotyczącymi pożyczki na raty może się okazać, że z tą usługą wiążą się jeszcze dodatkowe opłaty. Warto wczytać się w każdy punkt regulaminu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości pytać. Jeśli porównamy dostępne oferty z taką dokładnością, zyskamy pewność, że podjęliśmy dobrą, świadomą, przemyślaną decyzję.

Pożyczki na raty to doskonały sposób na powiększenie domowego budżetu; często są jedynym rozwiązaniem, aby zaopatrzyć się w droższy sprzęt lub odbyć podróż życia. Należy pamiętać jednak, że jest to zobowiązanie na dość długi czas, dlatego dobrze zapoznajmy się z zasadami spłaty oraz z całościowym kosztem pożyczki. Dzięki temu podczas spłaty nie pojawią się żadne zaskakujące sytuacje.

2019-01-07T13:05:30+00:00 7 stycznia, 2019|Blog finansowy|0 Komentarzy

Zostaw komentarz